Се урна хеликоптер на МВР, нема загинати, ни тешко повредени

Хеликоптер на МВР денеска се урнал на аеродромот во Петровец. Според информациите на „Република“ нема загинати, ниту тешко повредени во несреќата. … Продолжи со читање Се урна хеликоптер на МВР, нема загинати, ни тешко повредени