Попладнево пред околу еден час на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското езеро, објави Охридњус. За сега не е познат идентитетот на жртвата и причините за трагедијата.

Охридската полиција се уште го нема потврдено случајот, а портпаролот Стефан Димоски најави подетални информаации за подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.