Ноќеска околу 02 часот, М.Ј. (20) од Скопје, пријавил дека околу 01 часот во угостителски објект на улица “Македонија” бил физички нападнат од страна на неколку машки лица.

Причина за физичкиот напад е претходно туркање при разминување во локалот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.