Околу пладне на скопската обиколница се случила сообраќајна несреќа во која, како што може да се види на фотографијата, едно возило завршило видно оштетено.

Сликата беше објавена на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам, а во коментарите на постот стои дека возачот е добро, но и дека возачите се тркале пред да се случи несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.