На 28.05.2022 во 23.25 часот во Полициската станица Радовиш М.А. (52) од с.Коџалија, радовишко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка С.А.(15).

Според пријавеното, тој се сомневал дека таа е со нејзиното момче од истото село.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.