Вчера во Полициската станица Гази Баба, Н.М.(35) од нас.Гоце Делчев, Скопје, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга К.М.К.(27) од с.Трубарево, скопско.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.