П.Д. (43) од Гевгелија вчера е тешко повреден откако на патот Радовиш-Штип откако со својот мотоцикл „кавасаки нинџа“ се судри со трактор „ИМТ 539“ управуван од Б.Т. (59) од село Дамјан.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.