Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Автокоманда во непосредна близна на студентскиотм дом „Стив Наумов“.

Во сообраќајката учествуваа два автомобила марки „Опел“ и „Волкфаген“, како и автобус на ЈСП.

Поради незгодата сообраќајот на булеварот се одвива отежнато.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.