Страшна сообраќајна незгода се случи вечерва на Булеварот „Партизански одреди“, при што возило на Брза Помош, кое превезувало пациент се судрило со „мерцедес“.

Како што објавува „Слободен печат“ еден пешак е повреден, возачот на „мерцедесот“ како и две медицински лица во болничкото возило.

Полицијата во моментов врши увид на лице место на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.