На 08.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Благоја Паровиќ“ и ул.„Георги Попристов“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Л.(30) од Скопје и мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Х.Б.(25) од Скопје.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а малолетен сопатник на мотоциклот се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.