На 08.09.2019 во 03,20 часот во Полициска станица Кавадарци биле приведени П.Т.(29) од Росоман, Р.К.(43) од с.Уланци, Градско и П.С.(31) од Росоман по претходна пријава за нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу неколку лица во дискотека во Кавадарци. Се работи на пронаоѓање на другите лица и расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.