Три лица се испотепале пред скопски хотел, по што интевенирала и полицијата.

„На 18.10.2020 околу 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред хотел на подрачјето на Центар дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Е.(18) и С.М.(40), двајцата од Скопје, од една страна и О.Р.(46) од Скопје, од друга страна.“ велат од мвр.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.