Полицијата информира дека 35-годишната М.Р. од Скопје во полиција пријавила дека вчера во околу 11:40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот з апрекршоците против јавниот ред и мир.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.