Две лица на возраст од 75 и 70 години физички се пресметале, по претходно недоразбирање.

Случајот бил пријавен вчера (26.09.22) во Полициската станица Драчево во 12.30 часот.

Од МВР информираат дека двајцата го нарушиле јавниот ред и мир. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.