Вчераутро во СВР Скопје, Л.К.(69) од Скопје пријавил дека околу 09.45 часот во простории од зграда на бул.„Видео Смилевски Бато“, поради меѓусебно недоразбирање и претходна расправија, тој и неговата сопруга Д.К. биле физички нападнати од нивниот сосед Д.Н.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.