Во Полициската станица Берово вчера во 3:00 часот било пријавено дека во село Русиново пред угостителски објект по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка.

Се степале лицата Д.Џ.(39) и М.А.(46) и двајцата од Русиново.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.