Полициски службеници од СВР Скопје синоќа на ул.„Џон Кенеди“ во 21.15 часот, при извршен преглед кај Џ.Д.(46) од Скопје, пронашле нож. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.