На 13.03.2020 во 22.00 часот на ул.„Иван Аговски“,  во населбата Карпош, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.О.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден нож. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.