Едно лице е рането со огнено оружје попладнево во скопско Арачиново. Како што дознава Алсат, повреденото лице е пренесено во градската болница.

Полицијата е на местото на настанот и го расчистува случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.