Превртен автомобил утринава го отежна сообраќајот на улицата пред Веро Џамбо, пренесува Сител.
На сообраќајката интервенирала екипа на Брза помош и екипа на пожарна, според неофицијални информации нема тешко повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.