Камион се преврти на автопатот Скопје-Велес пред втората патарина.

Имено, камионот излетал од коловозната лента пред втората патарина за накај Велес.

Засега како дошло до несреќата не е познато, не е познато и за евентуални повредени, а како што може да се види од самата фотографија најверојатно причинета е само материјална штета.

Фото: Курир

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.