Едно возило се преврте на кров, во сообраќајна несреќа во Карпош 2 во која учествувале три  возила. Судирот се случил претпладнево на улицата „Никола Тесла“, кај полициската станица.

Според очевидци, нема жртви. Повеќе детали подоцна

(фото: Ѕид на сообраќајниот срам)
(фото: Ѕид на сообраќајниот срам)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.