Утринава на влезот во Скопје, кај градинската во Автокоманда се случи тешка сообраќајна несреќа, при што автомобил со битолски регистарски ознаки се преврте на кров.

За сега сè уште нема подетални информации како дошло до несреќата и дали има повредени во истата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.