Рано утрово се преврте автобус. Неофицијално автобусот бил од приватна компанија која пренесувала вработени во фабриката “Кромберг и Шуберт“ во Битола, објави порталот news1.mk

Повеќе информации се најавуваат во текот на денов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.