Многу ми е тешко поради ова што ни се случува во семејството, вели Кристина Ристеска, мајката на активистката Моника Конопова, за порталот „Галама“.

Моника е со импулсивен карактер и не само сега, туку и во минатото знаела да изреагира со осуда кон нас, иако целиот живот го посветивме на децата. И покрај честите испади кои ги прави, за кои јавноста е сведок, ние како родители никогаш не се откажавме од неа. Напротив, секогаш бевме тука да и помогнеме, па дури и сега. Тоа е наше чедо!

Би сакала да демантирам дека мојот сопруг Стојан е алкохоличар како што го нарекува. Стојан е најголемиот домаќин, маж и глава во фамилијата, каков секое семејство би посакало да има, вели таа.

Целиот разговор на „Галама

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.