Во 16 часот во СВР Скопје на улицата „Самоилова“, 51-годишниот Б.Н. од селото Чучер – Сандево, скопско, пријавил дека околу 13 часот Р.Ч. кого го познавал од порано и уште едно лице се обиделе да го нападнат со остар предмет.

По интервенција на полициски службеник кој обезбедувал објект, напаѓачите побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.