Вчера околу 15 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во маркет во трговски центар во Скопје Д.К. (20) се обидел да изврши разбојништво.

Сторителот со употреба на сила од еден од касиерите одзел пари, но кога сакал да излезе бил задржан од други вработени.

Д.К. (20) е приведен во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.