Синоќа, Д.С. (34) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 17 часот додека бил на неговото работно место во фирма лоцирана на булевар “8-ми Септември“ во Скопје, по претходна вербална расправија со неговата колешка И.К., нејзиниот сопруг Д.К. и уште едно непознато лице физички го нападнале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.