Вчеравечер во 20.00 часот во Полициската станица Карпош, А.И.(20) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот во угостителски објект во трговскиот центар, каде што работел, бил физички нападнат од неговиот колега А.К..

(фото:Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.