Учениците од средното училиште „Јосип Броз Тито“ во моментов се евакуираат бидејќи и во ова училиште пристигнала денеска нова дојава за подметната бомба.

Полицијата е на терен, а претходно вакви дојави имаше и во „Орце Николов“ и во „Корчагин“ од каде исто така се евакуирани учениците.

 

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.