На граничниот премин со Србија, на излез од соседната држава, починал 60-годишен македонски државјанин, потврдија за „Новости.рс“ од српското обвинителство.

Се наведува дека Македонецот одел до контролната кабина на преминот кога ненадејно паднал.

Судскиот лекар потврдил дека мажот починал од срцев удар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.