На Фејсбук кружат три видеа на кои убаво се гледаат „ликот и делото“ на струмички крадец. Шемата е најверојатно разработена. Возрасни маж и жена, навертојатно сопружници, влегуваар во продавница со намера да пазарат. Пребирливи се, долго разгледуваат и го користаат моментот да ја испразнат касата кога ќе се создаде гужва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.