13-годишната Сандра Ангеловска од Крива Паланка ја загуби битката со туморот. Таа боледуваше од SARCOMA HIGH GRADE (тумор) и за која имаше отворен апел за помош, а хуманите граѓани донираа и собираа пари. За операција беа потребни 12 000 евра пари кои родителите не можеа да ги обезбедат.

Но и покрај сите напори и донации Сандра не издржа. Почина вчера, а денеска е погребана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.