Вчера во периодот од 18.30 до 19.30 часот, по претходно преземени оперативни мерки, полициски службеници од Полициската станица Кичево, помеѓу селата Србица и Ново Село, кичевско, поточно на место викано „Арсланови ливади“, пронашле и одзеле саксии со растението канабис сатива и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.