Направена голема грешка што предметот се укина, односно што беше вратен на повторно судење, смета обвинителката Вилма Русковска која денеска на „Утрински брифинг“ коментираше и за случајот „Монструм“, за кој денеска ќе има пресуда.

Предмет како и секој друг предмет. Се направи голема грешка што истиот се укина. Како што разговарав со колешката Фетаи, ниту еден нов доказ не се изнесе од она што беше на претходното судење, рече Русковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.