На крајот на сведочењето за случајот „Рекет“ на сведокот Александар Радуловиќ, обвинителката Вилма Русковска го запраша дали има некаков материјален доказ дека му давал пари на Јовановски за отворање на телевизијата.

Радуловиќ на тоа реагираше дека не разбира што значи материјален доказ, па таа мораше дополнително да му објаснува.

Во нивната полемика се замеша адвокатот Сашо Дукоски и реагираше дека за тоа постои писмена изјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.