Обвинителката Вилма Рускоска во денешните завршни зборови се осврна и на адвокатот Васил Димишков кој сведочеше во случајот „Рекет“. Според неа, не е точно тоа дека тој одбил да биде застапник на Камчев во случајот „Империја“ и оти затоа им понудил сума од неколку милиони евра која Камчеви би ја одбиле.

Според неа, нему не би му пречело тоа што неговата сестра е судија во истиот случај.

Е ама парите се слатки, додаде Рускоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.