Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого се рљзговарал.

Но обвинителката Рускоска попрво би дозволила да се сруши зградата на Јавното обвинитество отколку да се вештачи мобилниот на Боки иако тој ги дава сите шифри телефонот да се отвори-откри Дукоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.