Обвинителката Вилма Рускоска се спротивстави на барањето на Сашо Дукоски Бојан Јовановски да излезе од притвор.

Полицијата не го најде Јовановски во библиотека туку на граница како бега, рече Рускоска.

Боки на тоа рече дека немал намера да бега туку дека одел на одмор на Миконос за што сведочат авионските билети.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.