Жестока расправија имаа обвинителката Рускоска и Бојан Јовановски за тоа дали треба да излелезе од притвор. Боки го молеше судот за поблага мерка и дека нема да бега и оти мора да мисли на здравјето.
Ова е судница е не театарска сцена-му рече обвинителката. На тоа Боки рече дека нема потреба судот да ги слуша нејзините гласовни можности.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.