Рудар загинал утрово во рудникот „Бучим“ во Радовиш. Извори за „Република“ откриваат дека станува збор за маж околу 50 години. Итната помош и полицијата се на терен, неофицијално рударот паднал од голема висина по што починал на лице место. Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.