Вчера во 20:15 часот во полициската станица Драчево, А.М.(28) од Скопје пријавил дека во 20 часот во неговиот дом влегол неговиот братучед А.М.(38) со син му М.М.(18).

Според пријавеното, тие физички ги нападнале со остар и тврд предмет него, неговата мајка и неговата сопруга.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.