Автомобилот „БМВ“ кој ноќва гореше на паркингот кај ТЦ „Зебра“ во Капиштец му припаѓал на роднина на премиерот во заминување, Зоран Заев, објави Нетпрес

Сопственик на автомобилот е А.Д. кој се занимава со градежништво и ова не е прв пат да гори негов автомобил. пред неколку години во Градскиот парк беше запалено возило марка „Порше“ исто така сопственост на А.Д, кое тогаш беше управувано од неговиот брат М.Д, кој е сопственик на ексклузивен ресторан во Скопје.

извор: Нетпрес

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.