Револт и паника владее кај затворениците во Истражниот затвор Шутка поради коронавирусот. Чиниите со храна ги фрлија низ прозорците, одбиваат храна.

Видеото во прилог, од читател беше испратено до нашата редакција „ТетоваСот“, барајќи да остане анонимен.

Револтот избувна откако министерот за здравство Венко Филипче официјално потврди дека еден затвореник во Шутка кој починал од срцев удар бил заразен и со вирусот Корона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.