Уште еден „фраер“ му се смее во лице на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и на „Тик-ток“ се фали со возењето со 290 км на час на автопатот Тетово-Гостивар.

Иако му е своевиден рекорд, оваа авантура не му е исклучок на младиот возач, кој има објавено неколку снимки на кои се гледа како вози над 200 км на час во неколку прилики, иако самиот наведува дека е дозволено 100 км на час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.