Судењето на „Рекет 2“ се прекина откако на Миле Јовановски му се слоши. Тој почна да повраќа и судијката беше принудена да го одложи за во четврток. Поради лошата состојба надвор чекаше возило на Итната помош.

Во моментот на прекин, неговиот син на табла презентираше како функционирал Меѓународен сојуз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.