Двајца разбојници, синоќа дваесетина минути пред полноќ, вчера ја ограбиле наплатната каса од паркингот во Компексот клиники „Мајка Тереза“, информираа од скопската полиција.

Засега не е познато колку пари украде.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.