Полицијата синоќа растурила две домашни забави во Скопје.  Во првиот случај, полицајците по пријава за гласна музика и непочитување на мерките против ковид-19, со судска наредба влегла во стан во Центар околу 3 часот изутрина и го затекнала сопственикот со седум гости.

Во истиот период, полицајци во координација со јавен обвинител и интервентната полиција „упаднале“ во стан на улицата „Елисије Поповски“ и затекнале петмина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.