Во Тетово вечерва е затворен хотелот „НБ” каде се одржувала свадбена веселба. Според информациите кои ги објави Државниот пазарен инспекторат бил приведен и управителот.

Од МВР најавуваат повеќе информации во текот наутрешниот ден

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.