На 05.03.2021 во 10,00 часот во СВР Скопје, З.Р.(40)  од Скопје пријавил дека во с. Бардовци во близина на сепарација, во канал на реката Лепенец било пронајдено човечко тело кое било делумно распаднато. Телото било извадено и по наредба на јавен обвинител е предадено на Судска медицина за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.